Gwiazda polskiego MMA, jeden z nielicznych Polaków walczących w słynnym amerykańskim UFC – Tomasz Drwal prowadził w czwartkowe popołudnie trening z zawodnikami sekcji LZS Pińczów Śródmieście.

W sali kominkowej belwederu, trener Change Gym Kraków przekazywał tajniki MMA zawodnikom pińczowskiego klubu.

Obecnie trwają rozmowy z Tomkiem i być może na wiosnę powstanie pińczowska filia krakowskiej sekcji MMA.

Spotkanie legendy europejskiego MMA było możliwe dzięki pomocy Burmistrza Pińczów Włodzimierza Baduraka.

Tomasz „Goryl”  Drwal (ur. 22 stycznia 1982 w Nowym Sączu) – polski zawodnik mieszanych sztuk walki występujący w wadze średniej i półciężkiej.

Jak się dowiedzieliśmy, zanim zaczął profesjonalną karierę w MMA był ochroniarzem oraz instruktorem samoobrony i pływania. Trenował karate, kick-boxing i brazylijskie jiu-jitsu. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku. We wrześniu tego samego roku wygrał turniej Colosseum 3 w Bielsku-Białej.
Będąc niepokonanym w 13 walkach z rzędu, w 2007 roku podpisał kontrakt z UFC – największą organizacją MMA na świecie. 8 września 2007 roku został pierwszym Polakiem, który stoczył walkę dla tej organizacji.

http://www.youtube.com/watch?v=IHlKTmsmenU
http://www.youtube.com/watch?v=C0huJv5mSt4

Sekcja LZS Pińczów Śródmieście została stworzona w pierwszej połowie 2011r. Zawodnicy zrzeszeni w klubie wcześniej reprezentowali kluby kieleckie na ogólnopolskich zawodach. Członkowie LZS są zarówno mieszkańcami powiatu pińczowskiego, jak i spoza jego obszaru.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem oraz osobą która w klubie piastuje miano trenera jest Paweł Chwaliński. Styl walki z którego wywodzi się Paweł odegrał znaczącą rolę w rozwoju MMA na Ponidziu. Początek startów sekcji w MMA datuje się na październik 2010r. Od tego czasu liczba zawodników klubu ciągle się powiększa i jest on reprezentowany praktycznie na każdych zawodach MMA organizowanych w południowej części kraju.