Archiwa z Grudzień, 2011

Mikołajkowy trening

Wykorzystując przerwę świąteczną i nadmiar wolnego czasu, klub LZS Pińczów Śródmieście zorganizował trening mikołajkowy dla młodzieży. Gośćmi specjalnymi był Marcin Gorzelak oraz Dominik Dankowski.
Marcin jest trenerem klubu Sowilo Kielce, to bardzo utytułowany zawodnik brazylijskiego jiu jitu, największym jego sukcesem jest wicemistrzostwo Europy w BJJ. Dominik Dankowski jest instruktorem HKC, prowadzi zajęcia na kettlebellu, specjalizując się w treningu siłowo-wytrzymałościowy pod sztuki walki.
Kettlebell to tradycyjny rosyjski odważnik, wyglądem przypominający kule armatnia z uchwytem.
W treningu brało udział 20 najmłodszych adeptów sportów walki w Pińczowie, każdy z nich mógł poćwiczyć na żeliwnej kuli przywiezionej specjalnie przez trenerów z Kielc. Niezmiernie cieszy że młodzi zawodnicy mieli możliwość wysłuchania wskazówek, potrenowania techniki ćwiczeń na kettl’u oraz treningu z czołowym polskim zawodnikiem brazylijskiego jiu jitsu.
Jako LZS chcielibyśmy taki trening powtórzyć w ferie zimowe, dodatkowo Marcin Gorzelak zaprosił wszystkich na odwiedziny w kieleckim klubie.

Dziękujemy za odwiedziny i trening Dominikowi oraz Marcinowi, zapraszamy do odwiedzenia stron klubowych:

http://www.kettlebellkielce.pl/

http://www.bjjkielce.pl/

Wygrane walki MMA na gali Change Gym

Dwóch zawodników klubu LZS Pińczów Śródmieście staneło wczoraj do walki w octagonie w Krakowie. Na gali organizowanej przez legendę polskiego MMA Tomasza Drwala, znanego z występów w amerykańskiej federacji UFC, zaproszono Sylwestra Madeja oraz Pawła Chwalińskiego. Walki odbywały się w klatce a ich retransmisję można będzie obejrzec w ciągu kilku dni w telewizji Polsat Play. Najważniejszą wiadomością jest to, że nasi wojownicy wygrali swoje pojedynki. Sylwester Madej poddał Jakuba Bukowskiego duszeniem w pierwszej rundzie a Paweł Chwaliński po morderczej walce pokonał Rafała Czechowskiego. Pojedynek Pawła miał dodatkowy podtekst, panowie zmierzyli się tydzień temu w podkrakowskiej Skale w zawodach ADCC i tam górą był krakowianin.
Nasi zawodnicy pokazali niezwykły charakter, o walce dowiedziali się 4 dni wcześniej i nie byli w tych konfrontacjach faworytami gdyż mierzyli się z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Sukces ten cieszy więc podwójnie.
Ogromne podziękownaia należą się osobą które pomogły w przygotowaniach do zawodów: Panu Jackowi Nawrotowi z firmy Nawroplast oraz pińczowskim wiślakom za pomoc i nawiązanie kontaktów z chłopakami z krakowskiego MMA. Jako klub jesteśmy otwarci na wszelką pomoc od ewentulanych sponsorów, których serdecznie zapraszamy do współpracy.
Na gali Change Gym Tomka Drwala niedługo ponownie zobaczymy Sylwka i Pawła a także innych zawodników z pińczowskiego LZS. W niespełna rok czasu od powstania klubu staliśmy się liczącym team’em w południowej Polsce.

Powrót do góry
  • mma_pion_prawy

  •