Jeśli miałbym się pokusić o podsumowanie roku 2013r w naszym pińczowskim środowisku MMA to niesłychany postęp zrobił Michał Pasternak, dopiero co obiegła nas wiadomość o wygraniu ogólnopolskiego plebiscytu na  „Odkryciu roku 2013r” a jeszcze chyba każdy ma w pamięci ostatnie zwycięskie pojedynki.

20 kwietnia na III Gali  Sportów Walki MMA Exclusive Night, Michał pokonał Mantasa Dumasiusa z Litwy czym zapewnił sobie pierwsze miejsce w swojej kategorii oraz pas Unii Sportów Wali -M. Niespełna tydzień później, kolejna gala i kolejne pierwsze miejsce, tym razem na swoim terenie- gala MMA w Kielcach i błyskawiczne poddanie Janusza Dylewskiego z Iławy.

Ostatnim pojedynkiem w 2013r było starcie z Arkadiuszem Jędraczką z Warszawy, każdy spodziewał się trudnego boju a skończyło się jak zawsze ;) Kolejny sukces, kolejne 1 miejsce na podium.

Refleksje? Mamy w Pińczowie niesłychanie mocną drużynę piłkarską- obecnie na ostatnim miejscu w 4 lidze (już tłumaczę, Nida jest w czwartej lidze a nie 3, tzn.: ekstraklasa,1 liga,druga,trzecia…czyli licząc od góry 4 liga). Na klub rocznie wyrzucone są spore pieniądze na utrzymanie tegoż wysokiego poziomu a chłopak z Pińczowa którym ostatnio zainteresowała się największa organizacja MMA na świecie- amerykańska UFC musi pracować i godzić to z treningami-za które nikt mu nie płaci. Czy potraficie sobie to przełożyć na świat piłki nożnej? Najlepsza liga świata jest Tobą zainteresowana a Ty chodzisz codzień do pracy a po niej lecisz na trening? Nida promuje nas na Ponidziu, Michał w tej chwili jest rozpoznawalny w całej Polsce a przecież nie powiesił jeszcze rękawic na kołku i jeśli spełnią się marzenia o UFC to dołączy do grona KILKU POLAKÓW którym się to udało. Miasto nam pomagało i nadal pomaga ale czy tylko ja widzę ogromną szanse promocji dla całej gminy i powiatu przez MMA? Całe środowisko osób związanych z MMA liczy na finansowe wsparcie dla Pasty i z niecierpliwością wyczekujemy otwarcia nowej hali.

pozdrawiam G.

źródło o UFC: http://www.sportowefakty.pl/mma/412326/ufc-obserwuje-kolejnych-polakow