Sekcja LZS Pińczów Śródmieście została stworzona w pierwszej połowie 2011r. Zawodnicy zrzeszeni w klubie wcześniej reprezentowali kluby kieleckie na ogólnopolskich zawodach. Członkowie LZS są zarówno mieszkańcami powiatu pińczowskiego jak i spoza jego obszaru.
Najbardziej doświadczonym zawodnikiem oraz osobą która w klubie piastuje miano trenera jest Paweł Chwaliński. Styl walki z którego wywodzi się Paweł odegrał znaczącą rolę w kierunku rozwoju MMA na Ponidziu. Popularny „Chomik” jest wielokrotnym medalistą MP w brazylijskim jiu jitsu, sposób walki „chwytacz” z Czechowa przez kilka lat przekładał swoim uczniom na deskach remizy OSP. Począwszy od roku 2005 do teraz Paweł wraz z kolegami z  drużyny startowali na zawodach opartych na zasadach bjj: ADCC, Liga BJJ w Gi, MP Submission.
Początek startów w MMA plasuje się za październik 2010r. Od tego okresu liczba zawodników klubu ciągle się powiększa i startujemy praktycznie na każdych zawodach MMA organizowanych w południowej części naszego kraju.